niedziela, 30 października 2016

Street Style - Dubai Fashion Week

Street Style - Dubai Fashion Week
Fotografie stylowo ubranych ludzi na Fashion Weekach, na całym świecie, cieszą się ogromną popularnością. Każda szanująca się redakcja modowych magazynów ma na swojej stronie zakładkę "Street Style", która bije rekordy klikalności. Uwielbiam śledzić te zakładki i bardzo często, inspiruję się tymi stylizacjami. Odnoszę wrażenie, że trendy lansują ludzie ze zdjęć, a nie looki z pokazów mody.
Jeśli Wy też śledzicie modę uliczną, to na pewno znacie relacje z Nowego Jorku, Paryża, Londynu czy Mediolanu.
Zastanawiam się czy widzieliście fotorelacje z Dubaju? Tam też odbywa się Fashion Week i mam to szczęście, że znam jednego z najlepszych fotografów mody ulicznej, który tam mieszka i pracuje.
Dawid Rus aka Potiks, jest moim kolegą z dawnych, szkolnych lat.
Pochodzi z Radomia i dał się poznać, w naszym mieście, jako bardzo zdolny graficiarz.
Ponad rok temu znaleźliśmy się na Instagramie i zobaczyłam, że Dawid jest także bardzo utalentowanym fotografem mody, który mieszka w Dubaju. Kilka miesięcy temu Dawid był w Polsce i miałam okazje się z nim spotkać, pogadać i wystylizować dla niego modelkę na sesje.
Dawid Rus trafił do Dubaju zwyczajnie, pojechał w 2014 roku na wycieczkę z żoną i tak im się spodobało, że postanowili tam zostać.
W tym momencie jest tam managerem studia fotograficznego, które działa na potrzeby e - commerce dla jednego z luksusowych butików. Poza tym fotografuje lookbooki dla projektantów i robi edytoriale.
Sam o swojej fotografii mówi:
"Całe życie byłem związany z kulturą uliczną, dlatego tez uwielbiam modę uliczną i całą energie, która tam siedzi. Fotografuje ludzi w podczas moich podroży gdzie skupiam się głównie na modzie, ale tez staram się być na większości imprez w Dubaju gdzie mogę złapać ciekawe stylizacje, przygotowane specjalnie pod to wydarzenie."

Jestem pełna podziwu dla ludzi, którzy podążają za swoją pasją, łącząc ją ze swoją pracą.
Taką osobą jest Dawid, który jest autorem fatycznych zdjęć Street Style z Dubaju.Dajcie znać, w komentarzach, jak oceniacie styl ludzi z Dubaju? 
I koniecznie sprawdźcie stronę Dawida Rusa i obserwujcie go na jego FP.

12 komentarzy

12 komentarzy

 1. wow! jakie foty! bardzo interesujące stylizacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niektóre stylizacje bardzo odważne, zwłaszcza te męskie. Zdjęcia super!

  OdpowiedzUsuń
 3. całkiem podobny ten dubaj do kalifornijskiej ulicy

  OdpowiedzUsuń
 4. 1 pani idealnie trafia w moje gusta. Świetny makijaż i stylizacja i do tego piękna kobieta. Fajnie tak po czasie znaleźć swojego kolegę ze szkolnych lat i do tego tak utalentowanego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Streetstyle jest niezwykle inspirujący, uwielbiam patrzeć na na takie stylizacje :D

  hedonisticat.com

  OdpowiedzUsuń
 6. wow, niektóre stylizacje są naprawdę fantastyczne!

  OdpowiedzUsuń
 7. wow, jestem zachwycona ;)
  Zdjęcie kobiety z różową parasolką najlepsze!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem oczarowana stylizacjami, pojęciem mody przez tych ludzi i jej dopasowaniem do swojego stylu, codzienności i osobowości :) Również podziwiam takich ludzi jak Twój znajomy, sama chciałabym poświęcić modzie i blogowaniu więcej czasu, bardziej się w to zaangażować i rozwinąć, ale z różnych powodów się to nie udaje.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz / Thanks for the comment- Daria :*

O mnie

O mnie
Daria Kwaczyńska - blogerka modowa oraz stylistka. "Moda to najważniejsza sprawa z nieważnych"