środa, 22 lutego 2017

Analogue Fashion Photography

Analogue Fashion Photography
Dziś wyjątkowy wpis z wyjątkowymi zdjęciami. Dlaczego są takie niezwykłe? Ponieważ to fotografie analogowe, czyli robione aparatem na klisze. Moje pokolenie dobrze zna tego typu zdjęcia, ale te robione są sprzętem który kilkadziesiąt lat temu był z najwyżej półki i mieli go zawodowi fotografowie,
a jest nim średnioformatowa Mamiya RB67.
Autorem zdjęć jest Łukasz Wójcik, który od dłuższego czasu fascynuje się tego typu fotografią, a ja chętnie mu pomagam w stylizacji, ponieważ te zdjęcia naprawdę mają duszę i dla mnie to też wielka frajda. Modelką jest przepiękna Aleksandra Szczęsna.
Chyba najbardziej ekscytujące przy tego typu sesjach jest to, że efektu nie da się zobaczyć na wyświetlaczu, trzeba czekać aż zdjęcia zostaną wywołanie i dodam, że na filmie jest ograniczona liczba klatek i nie ma możliwości na powtarzanie danej pozy czy stylizacji w nieskończoność. Przy takiej sesji modelka oraz fotograf muszą wykazać się znakomitymi umiejętnościami. Poza tym nie ma tu retuszu więc wszytko jest bardzo prawdziwe i naturalne.
Ta sesja miała nawiązywać do lat 80 i 90, więc postawiałam na stylizacje, które wpisują się w te dekady. Dodam, ze większość ubrań z tej sesji jest autentyczna i pochodzi z lat 90.
Mam nadzieje, że tak jak ja docenicie tego typu fotografie, dajcie znać w komentarzach co o nich myście?

stylizacja - Styllove - Daria Kwaczyńska 5 komentarzy

5 komentarzy

  1. Ale piękne, zakochałam się <3 Zapraszam do mnie http://martynakochanowska.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Serio ??????? Szczena mi opadła do samych stóp! To wygląda bosko, nie mogę sie napatrzeć, chyba z 10 razy już przeglądałam te zdjęcia! Niesamowite! Wielkie WOW!!!!

    Pozdrawiam,
    www.modenachmir.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz / Thanks for the comment- Daria :*

O mnie

O mnie
Daria Kwaczyńska - blogerka modowa oraz stylistka. "Moda to najważniejsza sprawa z nieważnych"